StreetFighTr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Kaç Öneri !!!

4 posters

Bir Kaç Öneri !!! Empty Bir Kaç Öneri !!!

Mesaj tarafından Misafir Cuma Tem. 09, 2010 10:25 am

Şimdiye kadar katıldığım guildlerde gördüğüm iyi uygulamarı ve birazda kendi fikirlerimi burada toplamak istiyorum. tartışılmasında yarar olduğunu düşünüyorum.

1. Aktivitelerin gruplandırılması: İki çeşit aktivite grubunun olmasını neriyorum. Kişisel ve guild aktivitesi. EOD B2F dahil ve alt dungeonlardaki aktiviteler kişisel aktiviteler grubunda olacak. IC, FI, AOS 1/2, FT2 yeni gelecek IC2 ve CA 5/6 guild aktiviteleri kapsamına alınacak.

Kişisel aktivitelerde alınan droplar party üyelerinin dropları sayılacak ve eğer drop partyden birisinin işine yarıyorsa ona verilecek yok yaramıyorsa ne yapılacağına party üyeleri karar verecek. Satılması halinde gelirin kullanılması partynin kararına kalmış.

Guild aktivitelerinde alınan droplar guilde aittir. Ne yapılacağına yönetim karar verir. Yönetimin ilk kararı ilk önce guild aktivitesi kapsamındaki partyden olmak üzere guildden alınan dropa ihtiyaç olup olmadığının tespiti olacaktoır. Varsa önce pt üyesi sonra guild üyesi olacak şekilde dropun guild içinde kalması sağlanacaktır. Hiç ihtiyaç olmamasoı halinde satılarak elde edilen gelir guild bankasına konacaktır.

2. Guild bankasının oluşturulması: Guild içi aktiviteler 2 bölüm olarak düşünülecek (Ayrıtısını daha sonra yazacağım). Ve guild aktiviteleri kapsamına giren aktivitelerde alınan droplar ve bu droplardan elde edilen gelir guild bankasında toplanacak. Guild bankasında ki para ile ihtiyaç olduğunda CA key, odd, guild aktitesi kapsamoındaki dungeonlar için entriler alınacaktır. Ve guild aktivitesine katılacak üyenin entry yada key ihtiyacı bu şekilde karşılanacaktır. Bu yöntem daha çok dungeon yapmayı beraberinde getirecektir.

3. CA: Guild bankasının neredeyse ana gelir kaynağı olacaktır. Droplanan uchh ve uchlerin satışı yapılarak yeni keyler alınacaktır. Şuana kadar yazdığım herşeyin kalbini oluşturan kısım burası. Dungeonlardan gelir elde edilmesi şansa kalırken CA'dan gelir elde edilmesi guildin sağlamlığına ve düzenli CA yapılmasına bağlıdır. CA lara düenli girilmediği durumda yukarıda yazdıklarım hiçbir zaman tam anlamı ile uygulanamayacaktır.

4. Dün gece ilk defa denedik ve gayette iyi oldu. Dungeonlara gelecekler kesinlikle Skype kullanacaklar. Konuşmak mecburi olmayıp sadece dinlemekle de yetinebilirsiniz.

5. Orhan'a bir iki defa bahsettim birde burada paylaşayım. Guild websitesinin daha profeyonel bir görünüm ve işleve sahip olması için ŞÖYLE bir şey denemeye ne dersini. Daha önce başka bir site ( genel bir mmorpg sitesi ) için hazırladığım ama kullanımından vageçtiğimiz bir yapı. Detayına girmeyeceğim sadece görüntüsüne bakın. Forum kısmı mevcut olup hakkında sorularını varsa cvplarım

Misafir
Misafir

Bir Kaç Öneri !!! Empty Geri: Bir Kaç Öneri !!!

Mesaj tarafından IJavelinI Cuma Tem. 09, 2010 3:21 pm

Slm öncelikle fikirleri ni paylastigin için tesekkur ederim.Ama bu fikirlerle pek cok guild in dagildigini biliyorum onun için bu konuda sana katilamayacagim.guild sitesine gelince biz bu forum da mutluyuz be yaw :D

IJavelinI
Beginner
Beginner

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Tem. 10, 2010 11:39 am

Serdar YazdıkLarının Sonuna Kadar ArkaSındayım Çok GüzeL ŞeyLer YazmışSın Tabiki de Bu SoyLedikLerin inSanLarın Aktivite YapmaLarını Daha Da Çok artıracaktır Diye Düşünüyorum.

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından JULİET C.tesi Tem. 10, 2010 12:59 pm

Önerilerin için teşekkür ederim.Bende bu forumda mutluyum başka foruma geçme fikrini onaylamıyorum .
JULİET
JULİET
Fedailer
Fedailer

Mesaj tarafından hayaleperest Paz Tem. 11, 2010 10:01 pm

daha geniş bir sayfa için guild userlerinin çoğunun foruma üye olması ve şikayet etmeleri gerekir.Herke gayet memnun gibi(ben dahil) :) bence de forum iyi kalsin forummmm he daha iyi bir sayfa açalım derseniz hazırlanmasında yardımcı olurum seve seve(az da olsa html php bilgim var.istereniz flascast radyosu bile kurmaniza yardımcı olurum :D
hayaleperest
hayaleperest
Praetor of Silence
Praetor of Silence

http://www.antoloji.com/ozcan_ayyildiz

Mesaj tarafından Misafir Ptsi Tem. 12, 2010 7:54 am

Neden herkes sadece forum hakkında fikir belirtiyor. ? Sadece forumdan bahsetmedimki.
Mesela siteye üyelik durmuda iyi değil bence. Bir guild sitesinde resim video paylaşmaktan fazlası olmalı. Mesela bladersiniz, sevdiğiniz hoşunuza giden bir oyun stili var yada boss kestiniz kesemediniz bunları tartışmadıkça, solo/duo dungeon yapıp içerde sıkışıp kalkdıktan sonra yapamadığınız yerleri burda sormadıkça ne anlamı var buranın ?

Guildde online sayısı çok. Çok güzel birşey. Ama bu filmi daha öncede izledim ben. Guild gibi hareket edilmezse herşey tehlikede demektir.

Forumu guild gibi kullanacağız (geyik vs dışında ciddi deneyimlerinde paylaşılması anlamında)

Mesela forum için isteyen olursa sadece bizim guildin ileyebileceği Ft1, eod b1/2f, aos b1/2f, fi videolarını çekeriz resimli olarak anlatımarını yaparız falan filan. Bu talepler gelmiyor hiç.

Bunlardan bahsedelim birazda

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından hayaleperest Salı Tem. 13, 2010 11:46 am

videoları cekelim yükleyelim bütün denguen görevlerinin resimli açıklamalarını da ekleyelim(Quests and Denguens diye sayfa açabiliriz.Orhan bilir onu.) Skype sistemimize üye olmayan arkadaşlarda üye olursa daha ileri gideriz.Hayırlı olsun 19. sıraya çıkmısız.

Korkaklıkta ar,İlerlemekte şeref var....
hayaleperest
hayaleperest
Praetor of Silence
Praetor of Silence

http://www.antoloji.com/ozcan_ayyildiz

Mesaj tarafından WarioRxAnk Perş. Tem. 15, 2010 6:21 am

ya gercek ten cok iyi olur benim fazla dung tecruben yok cogu dung da kafama gore takılıyorum
WarioRxAnk
WarioRxAnk
Praetor
Praetor